Kiwi Premium ICE CREAM
100% Pure Fruit Pulp

Real fruit scoops
made easy!

From ₹220
Kiwi Real Fruit Tender Coconut

All ice creams

Set your location to see delivery time

Tender Coconut Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Tender Coconut Ice Cream

₹260
Alphonso Mango Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Alphonso Mango Ice Cream

₹260₹350
26% OFF
Jackfruit Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Jackfruit Ice Cream

₹260
Rich Chocolate Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Rich Chocolate Ice Cream

₹240
Pistachio Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Pistachio Ice Cream

₹270
Classic Vanilla Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Classic Vanilla Ice Cream

₹220
Strawberry Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Strawberry Ice Cream

₹250
Pineapple Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Pineapple Ice Cream

₹250
Sweet Orange Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Sweet Orange Ice Cream

₹260
Passion Fruit Ice Cream
KIWI PREMIUM ICE CREAM

Passion Fruit Ice Cream

₹270
Party packs4 Litre

One big pack.The whole party sorted.

Birthdays, family functions and office parties, with 32-40 scoops in every pack.

%Save up to 21% per litre
Alphonso Mango Ice Cream 4 litre party pack
4 LitreAlphonso Mango32-40 Scoops
₹14500
₹3625 per litre
21%Less/LStrawberry Ice Cream 4 litre party pack
4 LitreStrawberry32-40 Scoops
₹1450
₹363 per litre
19%Less/LRich Chocolate Ice Cream 4 litre party pack
4 LitreRich Chocolate32-40 Scoops
₹1450
₹363 per litre
100% REAL FRUIT PULP & PURE DAIRY

Real Fruit Scoops.
Zero Artificial Essences.

We never use synthetic flavourings, artificial food essences, or palm oil. Every single scoop is slow-churned from real fruit pulp and pure whole cow's milk for genuine tropical indulgence.

Tender Coconut Malai
Alphonso Mango
Golden Jackfruit
Strawberry
Sweet Orange
Order Real Fruit Tubs→
30–45 Mins Sub-Zero Express
Kiwi Real Fruit Ice Cream
Weekend Party & Family Packs

More Scoops, Bigger Smiles.
Bigger tubs, better value.

Planning a family get-together, birthday, or dinner dessert in Chennai? Our 500 ML tubs serve 4–5 hearty scoops, 1 Litre family tubs serve 8–10 scoops, and 4 Litre party tubs serve 32–40. Delivered melt-free in sub-zero thermal bags.

Shop Family Tubs→
Packed in a thermocol ice box
Kiwi Family Tub
Melt-Free Assurance

How Kiwi Ice Cream Stays Stone-Firm in Chennai Heat

From our sub-zero freezers to your spoon, our cold-chain protects every single tub.

01

Sub-Zero Churn

Slow-churned and blast-frozen at -18°C in local Chennai micro-creamery batches.

02

Thermocol Ice Box

Every order is packed in a thermocol ice box that keeps the cold in on the way to you.

03

30–45 Mins Express

Dispatched straight to your doorstep rock-hard and ready to scoop, guaranteed.

4.9 / 5.0 Rating

Loved By 1,480+ Chennai Foodies

Real feedback from verified ice cream enthusiasts across Chennai Metro.

Verified Order

“Ordered on a scorching hot Sunday afternoon. Reached in 28 minutes and the ice cream was rock hard with zero melt! The tender coconut bits inside taste exactly like real malai.”

Priya Sundaram

Besant Nagar, Chennai

Tender Coconut (500 ML)
Verified Order

“Best ice cream experience in Chennai hands down. You can genuinely taste real mango pulp instead of artificial essence. Packaging with dry ice is next level.”

Karthik Raja

Anna Nagar West, Chennai

Alphonso Mango & Rich Chocolate
Verified Order

“The Jackfruit ice cream is sheer nostalgia. It has that rich, golden aroma of Panruti fruit combined with thick dairy cream. Delivered prompt and cold.”

Deepa Narayanan

Alwarpet, Chennai

Jackfruit & Pistachio
Hyperlocal Delivery Network

Chennai Serviceable Dark-Store Hubs

30–45 Mins Express Active

Central & South Chennai

Express Hub

T. Nagar, Adyar, Besant Nagar, Mylapore, Alwarpet, Nungambakkam, Gopalapuram, Guindy, R.A. Puram.

PINs: 600004, 600017, 600018, 600020, 600034, 600090

OMR & ECR Corridor

Express Hub

Velachery, Thoraipakkam, Perungudi, Sholinganallur, Thiruvanmiyur, Medavakkam.

PINs: 600041, 600042, 600096, 600097, 600100, 600119

North & West Chennai

Express Hub

Anna Nagar, Kilpauk, Shenoy Nagar, Vadapalani, Ashok Nagar, KK Nagar, Egmore.

PINs: 600008, 600010, 600026, 600030, 600040, 600083
Kiwi Logo

You've scooped through all our flavours!

Handcrafted in small batches with whole dairy cream in Chennai.